Współcześni seniorzy, to często ludzie aktywni, skupieni wokół uniwersytetów trzeciego wieku, czy klubów seniora. Uprawiają sport, odżywiają się zdrowo, chodzą na koncerty. Są stałymi klientami salonów kosmetycznych. Jest też inna grupa, mniej aktywna, niekiedy z gorszym stanem zdrowia, są wśród nich osoby, które samodzielnie nie wychodzą z domu i wymagają opieki. Wszystkich łączy jedno: ich potrzeba piękna nie przemija wraz z wiekiem,

Jest kilka zabiegów, które dedykujemy grupie osób 60+. Ich popularność wzrasta w okresie dnia babci i dziadka. Dlatego postanowiłam napisać o nich kilka słów.

Pedicure   →

Niekiedy seniorzy mają trudności z tak prozaiczną czynnością, jaką jest skrócenie paznokci. Z wiekiem bowiem paznokcie ulegają różnym deformacjom, płytka staje się bardzo gruba, nawarstwiona i przy obcinaniu może pękać. Taki zabieg może być prawdziwym wyzwaniem nie tylko dla seniora, ale nawet dla najbliższej rodziny. Dlatego bardzo rozsądnym posunięciem jest powierzenie tej czynności specjalistce, która paznokcie skróci, oszlifuje i nada odpowiedni kształt. Usunie też nadmiar naskórka na stopach, głównie piętach, co uchroni przed ich pękaniem. Taki zabieg wykonywany regularnie zapobiega wielu problemom i przynosi prawdziwą ulgę.

Masaż twarzy z pielęgnacją   →

Najpierw przeprowadzamy zmywanie metodą BABORa, czyli zmywanie hydrofilne okolicy dekoltu, szyi i twarzy. Następnie wykonujemy peeling odpowiedni dla danej skóry i nawilżamy okolicę poddaną zabiegowi. Teraz przychodzi czas na etap najważniejszy, czyli masaż. Masujemy kark, ramiona, dekolt, szyje i twarz. Dążymy do usunięcia napięcia i wywołania głębokiego relaksu. Wykonujemy ruchy liftingujące, drenujące i masujemy punkty refleksologiczne, wpływające pośrednio na wyrównanie energii w ciele. To zabieg niezwykły, daje odprężenie w ciele, wycisza emocje i poprawia wygląd. Zwieńczeniem zabiegu jest maska z alg.

Mini lift – naturalna kuracja odmładzająca   →

Jedyny zabieg, który wpływa nie tylko na skórę, ale też na mięśnie. Poprawia przepływ krwi i limfy, dotlenienie i odżywienie tkanek, zwęża pory. Jednym słowem odmładza wygląd nawet o kilka lat. Mini lift można uzupełnić o maskę z alg, kolagenu lub połączyć z Thermo liftem. To rozszerzenie daje dodatkowy efekt niezwykłego wręcz nawilżenie i nasycenia skóry i wyraźnego spłycenia zmarszczek.

Henna   →

Zabieg bardzo ceniony, ponieważ poprawia samopoczucie i wygląd natychmiast. Z wiekiem samodzielne zadbanie o brwi utrudniają okulary i słaby wzrok. Zrobienie tego zabiegu w salonie przez fachowca daje ogromny komfort i przywraca poczucie zadbania. Pamiętam klientkę, która przez lata przychodziła do nas na hennę, później przyprowadzał ją syn, ponieważ pani nie mogła już sama do nas dotrzeć. Zjawiali się regularnie raz w miesiącu i jej syn mówił z uśmiechem, że te wizyty przywracają mu dawną mamę.

To tylko kilka najważniejszych propozycji. Można łączyć je w pakiety. Aby nie męczyć seniora zbyt długim leżeniem, proponujemy łączyć zabieg dłuższy, z nieco krótszym.

Oto kilka przykładów:

  1. Mini Lift + henna
  2. Masaż z pielęgnacją + pedicure
  3. Ekstra Super Lift, z masażem dłoni i maską
  4. Zabieg odmładzający Ferulage + manicure + pedicure
  5. Zabieg na naczynka i trądzik różowaty + masaż
    i pielęgnacja dekoltu

Seniorzy lubią czuć, że bliscy o nich dbają i pamiętają. Zabieg w gabinecie to dobry pomysł na prezent: daje wytchnienie, poprawia wygląd i samopoczucie. Często jest impulsem do pomyślenia o sobie, do zatrzymania się na chwilę. A co najważniejsze, daje okazję do wyrażenia swojej troski i wdzięczności, nie tylko w Dniu Babci i Dziadka.